Hajókikötő

HAJÓGÉPÉSZ-MATRÓZ/GÉPKEZELŐ-MATRÓZ

Állás típusa
Éves állás
Munkavégzés helye
a Balaton egész területe
Jelentkezési határidő

Főbb feladatok

  • a hajó gépüzemének zavartalan, biztonságos működtetése, pontos kiszolgálása,
  •  a gépüzemi helyiségek tisztántartása, a gépüzemi berendezések karbantartása
  • a hajós képesítő okmányban meghatározott teljesítményű gépüzem felelősséggel történő önálló vezetése
  • a hajó üzemeltetésével kapcsolatos karbantartási, tisztítási munkák elvégzése
  • a hajó fedélzeti gépeinek, felszereléseinek kezelése, karbantartása, és tisztítása
  • közreműködés a hajóműveletek végrehajtásában, kötélkezelés
  • közreműködés az utasok hajóra történő ki- és beszállításában, valamint közreműködés a hajón tartózkodó utasok kiszolgálásában és biztonságának megóvásában
  • részvétel a hajó őrzésében, a hajózással összefüggő munkálatokban, közreműködés a hajó vezetésében, a vonal ismeretének és az egyéb hajózási ismeretek elsajátítása, valamint a vonatkozó előírások megismerése
  • hajózási szezonon kívül a hajók, úszólétesítmények építésében, karbantartásában, javításában való részvétel

Az álláshoz tartozó elvárások

  • hajózásban, a hajó karbantartásában alkalmazható szakma, szakképesítés, gyakorlat
  • géptiszti, gépkezelői hajós képesítő bizonyítvány
  • hajózásban szerzett gyakorlat, tapasztalat
  • büntetlen előélet, megbízhatóság
  • egészségügyi alkalmasság, érvényes hajós szolgálati könyv
  • jó alkalmazkodó képesség, kommunikációs készség
  • terhelhetőség

Az állás betöltéséhez előnyt jelent

  • idegen nyelv ismerete
  • közép-, vagy felsőfokú szakirányú végzettség